Fiołek motylkowaty biały - Viola sororia, viola papillionacea

0,00 zł

Nr Kat. BF0136-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Fiołek motylkowaty białyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Fiołek motylkowaty biały

(Viola sororia, viola papilionacea)Uznawany jest za roślinę ekspansywną. Dzieje się tak ze względu na to, że mocno się rozsiewa a właściwie jego nasiona roznoszone są przez wszędobylskie mrówki. Stąd właśnie młode siewki pojawiają się wiosną często daleko od rośliny macierzystej. Jego system korzeniowy stanowią grube podziemne kłącza, które nie mają tendencji do nadmiernego rozrastania. Z kłączy wyrastają dość duże sercowato-okrągłe, ciemnozielone, głęboko żyłkowane, błyszczące liście, tworząc okazałe kępy. Białe kwiaty pojawiają się masowo wiosną.

Łatwa w uprawie i bezobsługowa roślina. Tolerancyjna wobec stanowiska i podłoża. Jednak najlepiej rośnie w miejscach lekko ocenionych, mając do dyspozycji umiarkowanie wilgotne podłoże. Polecana do obsadzania powierzchni pod drzewami, krzewami, na skarpach, gdzie świetnie sprawdza się jako roślina zadarniająca. Całkowicie mrozoodporna.

BF0136-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
słoneczne
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także