Fiołek korsykański 'Little Gem' - Viola corsica

9,00 zł

Nr Kat. BFKL017-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Fiołek korsykański 'Little Gem'

(Viola corsica)Mało znany gatunek fiołka rodem z Korsyki, wyglądem przypominający znane nam bratki. Jednak jego kwiaty mają bardzo charakterystyczny wydłużony kształt, jasnofioletową barwę z biało-żółtą gardzielą i ciemnymi prążkami. Kwiaty osadzone są na wysokich nagich pędach, górując nad ciemnozieloną kępą błyszczących liści.

Kwitnie bardzo obficie przez całe lato a nawet dłużej. Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów pobudza roślinę do wytwarzania wciąż nowych pąków. Jest wszechstronny i niewymagający. Toleruje miejsca słoneczne i lekko ocienione. Podłoże praktycznie każde, choć najlepiej rośnie w glebie próchniczej i stale umiarkowanie wilgotnej. Rozrasta się szybko, dodatkowo daje samosiew więc nie ma obawy, że gdzieś zniknie. Zimuje bardzo dobrze. Może być piękną ozdobą zarówno letnich rabat, skalniaków donic jak i skrzynek balkonowych.

BFKL017-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
słoneczne
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
VI
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także