Erynus alpejski 'Albus' - Erinus alpinus

0,00 zł

Nr Kat. BES0014-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Erynus alpejski 'Albus'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Erynus alpejski 'Albus'

(Erinus alpinus)Wdzięczna i łatwa w uprawie niziutka bylina skalna pochodząca z terenów górskich - Alpy, Pireneje od Hiszpanii do Włoch i Austrii.

Roślina zimozielona tworząca przyziemne poduszkowe kępki, złożone z ciemnozielonych rozetek liściowych. Liście są wąskie, drobne o ząbkowanych brzegach. Na przełomie wiosny i lata rozkwita drobnymi, wargowymi kwiatami zebranymi w niewielkie grona, osadzone na rzadko ulistnionych, krótkich pędach. U gatunku są barwy różowej, u tej odmiany białe. Kwitnie długo - najczęściej od końca maja do początków lipca.

Potrzebuje słonecznego stanowiska i lekkiej, żwirowo - gliniastej, raczej suchej gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym. Pod pokrywą śnieżną zimuje bez problemu. Jeśli nie ma śniegu można nieco okryć roślinkę, nie tyle przed zimnem co przed nadmiarem wody. W optymalnych warunkach daje samosiew. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest usunięcie przekwitniętych kwiatostanów. Urocza bylina do ogrodów skalnych, na murki i skarpy.

BES0014-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także