Dzwonek szerokolistny 'Brantwood' - Campanula latifolia

10,00 zł

Nr Kat. BDKL015

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek szerokolistny 'Brantwood'Wielkość doniczki

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek szerokolistny 'Brantwood'

(Campanula latifolia)Dzwonek szerokolistny naturalnie występuje w wielu miejscach na świecie - Kaukaz, zach. Syberia, Turcja, Iran. Wszędzie zasiedla lasy zarośla i łąki, przeważnie na wapieniach.

Odmiana 'Brantwood' jest rzadko spotykanym kultywarem (uzyskany w wyniku zabiegów hodowlanych). Tworzy zwarte kępy wysokich ( do 75cm), sztywnych i ulistnionych pędów. Liście są sercowato-jajowate i piłkowane, intensywnie zielone. Latem w kącikach liści rozwijają się podłużne, duże, dzwonkowate kwiaty, pojedynczo lub w niewielkich gronach. Kwiaty mają intensywnie fioletowo-purpurową barwę. Kwitnie bardzo obficie. Preferuje stanowiska ocienione, chłodne, ze stale, umiarkowanie wilgotnym, żyznym i próchniczym podłożem. Jest rośliną leśną i w takich warunkach czuję się najlepiej. Zdarza się, że po kwitnieniu roślina zanika by po krótkim czasie pojawić się ponownie. Ze względu na długi, palowy korzeń nie toleruje przesadzania. Najlepiej prezentuje się w ogrodach naturalistycznych, w otoczeniu krzewów lub pod drzewami. Całkowicie mrozoodporny.

BDKL015

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
chłodne
jasne
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
wapienne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także