Dzwonek szerokolistny - Campanula latifolia

0,00 zł

Nr Kat. BD0130-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek szerokolistnyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek szerokolistny

(Campanula latifolia)Dzwonek szerokolistny naturalnie występuje w wielu miejscach na świecie - Kaukaz, zach. Syberia, Turcja, Iran. Wszędzie zasiedla lasy zarośla i łąki, przeważnie na wapieniach.

Tworzy rozległe kępy wysokich ( do 100cm), sztywnych i ulistnionych pędów. Liście są sercowato-jajowate i piłkowane, intensywnie zielone. Latem w kącikach liści rozwijają się podłużne, duże, dzwonkowate kwiaty, pojedynczo lub w niewielkich gronach. Kwiaty mogą być białe, różowe lub fioletowe. Preferuje stanowiska ocienione, chłodne, ze stale, umiarkowanie wilgotnym żyznym i próchniczym podłożem. Jest rośliną leśną i w takich warunkach czuję się najlepiej. Zdarza się, że po kwitnieniu roślina zanika by po krótkim czasie pojawić się ponownie. Najlepiej prezentuje się w ogrodach naturalistycznych, w otoczeniu krzewów lub pod drzewami. Całkowicie mrozoodporny.

BD0130-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
do 100cm
Stanowisko
chłodne
jasne
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
wapienne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
fioletowa
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także