Dzwonek skupiony 'Genti Twisterbell' - Campanula glomerata

13,00 zł

Nr Kat. BD0128-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek skupiony 'Genti Twisterbell'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek skupiony 'Genti Twisterbell'

(Campanula gomerata)Dzwonek skupiony naturalnie występuje na terenie w prawie całej Europy, także w Polsce. Można go spotkać na łąkach, obrzeżach lasów i w zaroślach.

Tworzy gęste kępy jajowatych szorstko owłosionych liści. Pędy kwiatostanowe są sztywne, nierozgałęzione o fioletowym zabarwieniu. Kuliste kwiatostany złożone z kilku (do 20) dzwonkowatych kwiatów rozwijają się od czerwca do września. Długość i obfitość kwitnienia uzależniona jest w dużej mierze od stanowiska. Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów pobudza rozwój nowych główek wyrastających w kącikach liści. Preferuje stanowiska jasne ale nie w pełnym słońcu. Tolerancyjny wobec podłoża - urośnie na każdej glebie umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej. Gatunek osiąga około 60 cm wysokości i jest bardzo zmienny w oglądzie.

Istnieje wiele odmian o różnej wielkości i barwie kwiatów - od białej do ciemno fioletowej. Łatwy w uprawie, niewymagający i bardzo dekoracyjny. Po kwitnieniu roślina traci zwartą form dlatego na rabacie lepiej posadzić ją w otoczeniu innych roślin, nie jako roślinę pierwszoplanową. Całkowicie mrozoodporny.

Odmiana 'Genti twisterbell' jest wyjątkowo atrakcyjna i zadziwiająca. Kwiaty pojawiające się latem są dwubarwne - białe kule poprzeplatane są fioletowymi pąkami. To pierwsza odmiana o takim wybarwieniu - zaskakującym, nietypowym i przyciągającym uwagę. Ciemnozielone tło liści podkreśla urodę kwiatów.  Osiąga około 40cm wysokości. Wymagania jak u gatunku.

BD0128-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
jasne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także