Dzwonek skupiony 'Acaulis' - Campanula glomerata

0,00 zł

Nr Kat. BD0126-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Roślina w uprawie


Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Dzwonek skupiony 'Acaulis'

(Campanula glomerata)



Dzwonek skupiony naturalnie występuje na terenie w prawie całej Europy, także w Polsce. Można go spotkać na łąkach, obrzeżach lasów i w zaroślach.

Tworzy gęste kępy jajowatych szorstko owłosionych liści. Pędy kwiatostanowe są sztywne, nierozgałęzione o fioletowym zabarwieniu. Kuliste kwiatostany złożone z kilku (do 20) dzwonkowatych kwiatów rozwijają się od czerwca do września. Długość i obfitość kwitnienia uzależniona jest w dużej mierze od stanowiska. Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów pobudza rozwój nowych główek wyrastających w kącikach liści. Preferuje stanowiska jasne ale nie w pełnym słońcu. Tolerancyjny wobec podłoża - urośnie na każdej glebie umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej. Gatunek osiąga około 60 cm wysokości i jest bardzo zmienny w oglądzie. Istnieje wiele odmian o różnej wielkości i barwie kwiatów - od białej do ciemno fioletowej. Łatwy w uprawie, niewymagający i bardzo dekoracyjny. Po kwitnieniu roślina traci zwartą form dlatego na rabacie lepiej posadzić ją w otoczeniu innych roślin, nie jako roślinę pierwszoplanową. Całkowicie mrozoodporny.

Odmiana 'Acaulis' charakteryzuje się niskim wzrostem, osiąga około 25-30 cm wysokości i bardzo zwartym pokrojem. W okresie kwitnienia tworzy urocze, mocno ukwiecone kępki. Z tego powodu warto posadzić go w pierwszym rzędzie dbając o odpowiednie dla niego sąsiedztwo. Może być także uprawiany w donicy.

BD0126-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
jasne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane