Dzwonek pokrzywolistny 'Bernice' - Campanula trachelium

Nr Kat. BD0122-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek pokrzywolistny 'Bernice'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek pokrzywolistny 'Bernice'

(Campanula trachelium)Dzwonek pokrzywolistny naturalnie występuje w Europie (również w Polsce), w Azji i pn. Afryce, w liściastych lasach, zaroślach i przydrożach.

Tworzy kępy sztywnych, wyprostowanych, rzadko ulistnione pędów. Zarówno pędy jak i liście są szorstko owłosione. Liście kształtem przypominają liście pokrzywy. Porę kwitnienia rozpoczyna pod koniec lipca, więc znacznie później niż inne gatunki dzwonków. Kwiaty zebrane są w luźne grona po 2-3. W okresie kwitnienia roślina jest szczególnie atrakcyjna - kwitnie bardzo obficie i długo. Łatwy w uprawie i niewymagający. Lubi lekko ocienione, pstrokate stanowiska, z przeciętnym i umiarkowanie wilgotnym podłożem. W pełni mrozoodporny.

Odmiana ‘Bernice’ to przede wszystkim piękne fioletowo - niebieskie, pełne kwiaty, które są bardzo trwałe. Nawet po obfitych deszczach nie tracą formy. W porze kwitnienia dorasta do 60 cm wysokości.Całkowicie mrozoodporna.

BD0122-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
do 60cm
Stanowisko
jasne
pstrokate
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także