Dzwonek 'Pink Octopus' - Campanula hybrida

0,00 zł

Nr Kat. BD0120-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek 'Pink Octopus'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek 'Pink Octopus'

(Campanula hybrida)Dzwonek ‘Pink Octopus’ jest mieszańcem dzwonka wspaniałego (C.takesimana ‘Beautiful Trust) i dzwonka kropkowanego (C. punctata ‘Pink Chimes).

Wyróżnia się intrygującymi w wyglądzie kwiatami przypominającymi małe ośmiorniczki - stąd nazwa rośliny. Tworzy dość zwarte kępki soczyście zielonych liści o mocno ząbkowanych brzegach, z których latem wyrastają bordowo nabiegłe pędy kwiatostanowe. Okres kwitnienia przypada na miesiące letnie - VI-VII. W tym czasie roślina wygląda zjawiskowo i przyciąga uwagę swoją oryginalnością.

Jest rośliną niekłopotliwą w uprawie. Lubi słoneczne lub lekko ocenione stanowiska z przepuszczalną, umiarkowanie żyzną i lekko wilgotną glebą. W przeciwieństwie do dzwonka kropkowanego nie jest tak inwazyjny i nie rozrasta się nadmiernie. Dobrze czuje się zarówno na rabacie jak i w donicy. Całkowicie mrozoodporny.

BD0120-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także