Dzwonek 'Sarastro' - Campanula hybrida

15,00 zł

Nr Kat. BD0119-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek 'Sarastro'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek 'Sarastro'

(Campanula hybrida)Wyjątkowo piękny dzwonek będący krzyżówką dwóch gatunków - dzwonka kropkowanego i pokrzywolistnego, którego twórcą jest austriacki hodowca Christian Kress.

Mimo, iż jego rodzicem jest dzwonek kropkowany nie jest rośliną inwazyjną i nie rozrasta się w sposób niekontrolowany. Tworzy zwarte gęste kępy sercowatych, owłosionych liści. Latem na wysokich, nierozgałęzionych pędach rozwijają się czarujące, długie fioletowoniebieskie dzwonkowate kwiaty, zebrane w niewielkie wiechy. Kwitnie bardzo obficie i długo a regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów wydłuża ten moment. Dodatkowo kwiaty są sterylne nie wytwarzają nasion, dzięki czemu są bardzo trwałe. Pomimo dużej ilości kwiatów pędy nie pokładają się pod ich ciężarem.

Jest rośliną łatwą w uprawie i nie ma specjalnych wymagań. Preferuję słoneczne stanowiska choć nie przeszkadza mu półcień. Zadowoli się zwykłą ziemią ogrodową byle dość żyzną, przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną. Pięknie prezentuje się zarówno na rabatach jaki i w donicy będąc wspaniałą ozdobą przez całe niemal lato. Całkowicie mrozoodporny.

BD0119-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
do 60cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także