Dzwonek kropkowany 'Pantaloons' - Campanula punctata

Nr Kat. BD0718-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek kropkowany 'Pantaloons'

(Campanula punctata)Dzwonek kropkowany naturalnie występuje w Chinach, Korei, Japonii i wschodniej Syberii, gdzie porasta górskie zbocza i murawy. Jest rośliną dość ekspansywną, rozrasta się szybko przez podziemne rozłogi. Ciemnozielone, sercowate liście o ząbkowanych brzegach zebrane są w rozety, z których wyrastają rzadko ulistnione i słabo rozgałęzione pędy o wysokości do 50 cm. Podłużne dzwonkowate kwiaty rozwijają się latem, najczęściej mają kremową - białą barwę, wewnątrz różowo nakrapiane i owłosione. Roślina zawiązuje dużej ilości drobnych nasion i mocno się rozsiewa warto więc regularnie usuwać te przekwitnięte. Jest rośliną bardzo tolerancyjną wobec stanowiska i podłoża. Dobrze czuje się zarówno w miejscach słonecznych jak i półcienistych, w przepuszczalnym i lekko wilgotnym podłożu. Najlepiej sprawdza się w ogrodach naturalistycznych gdzie może żyć swobodnie, nie będąc niechcianym gościem. Całkowicie mrozoodporny.

Odmiana 'Pantaloons' jest wyjątkowo atrakcyjną odmianą, ze względu na piękne, długie kwiaty o podwójnej koronie płatków. Zewnątrz różowe, wewnątrz jasne, nakrapiane, z fantazyjnie wywiniętymi brzegami. Kwitnie bardzo obficie przez całe niemal lato. W okresie kwitnienia osiąga około 50-60cm wysokości. Niewymagająca i łatwa w uprawie.

BD0718-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane