Dzwonek kremowy - Campanula lactiflora

0,00 zł

Nr Kat. BD0115-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek kremowyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek kremowy

(Campanula lactiflora)Dzwonek kremowy naturalnie występuje na Kaukazie, w północno-wschodniej Turcji oraz Iranie, gdzie zasiedla subalpejskie łąki, zarośla i leśne obrzeża.

Jeden z piękniejszych i okazalszych gatunków tworzący gęste kępy wyprostowanych, ulistnionych pędów, zakończonych atrakcyjnymi kwiatostanami. Rozrasta się dość szybko ale nie jest inwazyjny. Łatwy w uprawie, odporny i wytrzymały, dzięki silnej bryle korzeniowej. Liście mają lancetowaty kształt i jasnozieloną barwę. Latem na szczytach pędów rozwijają się zebrane w luźne wiechy kwiaty o barwie od jasnoróżowej do fioletowej.

Preferuje lekko ocienione stanowiska z przepuszczalną i stale lekko wilgotną glebą. Na stanowisku słonecznym będzie wymagał podlewania. Nie lubi przesadzania z uwagi na długi korzeń palowy. Pięknie prezentuje się na bylinowych rabatach w otoczeniu niższych roślin. Na glebach zasobnych w azot może wymagać podpierania. Całkowicie mrozoodporny. Jedyne zagrożenie może stanowić zalegająca w podłożu woda w okresie zimowym.

BD0115-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
80-120cm
120-150cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także