Dzwonek brzoskwiniolistny - Campanula persicifolia

10,00 zł

Nr Kat. BD0104-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dzwonek brzoskwiniolistnyZdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzwonek brzoskwiniolistny

(Campanula persicifolia)Dzwonek brzoskwiniolistny jest częstym gościem w wielu ogrodach ze względu na oryginalny wygląd, długie kwitnienie i łatwość uprawy. W naturze występuje na terenie Europy, w północno-zachodniej Azji i północnej Afryce, gdzie zasiedla łąki, świetliste lasy i zarośla. Jest niewymagający i szybko dostosowuje się do różnych warunków.

Przy ziemi mamy gęstą kępę wąskich, długich, jasnozielonych liści. Z kępy wyrastają wysokie, rzadko ulistnione pędy, które latem obsypują się masą dużych, szeroko rozwartych kwiatów - białych lub niebieskofioletowych. Kwiaty są masowo oblatywane przez owady. Lubi stanowiska jasne, słoneczne ale raczej chłodne lub w rozproszonym świetle. Rośnie w każdym umiarkowanie wilgotnych i zasobnym podłożu, byle było przepuszczalne, bez zastoisk wodnych. Dobrze jeśli podłoże zawiera wapń. Rozrasta się dość szybko, więc na okazałą kępę nie trzeba czekać długo. Jedynym zabiegiem jest usunięcie przekwitniętych kwiatostanów. Najefektowniej prezentuje się w większych grupach. Całkowicie mrozoodporny.

BD0104-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
50-80cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także