Dzielżan jesienny - Helenium autumnale

9,50 zł

Nr Kat. BD0099-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dzielżan jesienny

(Helenium autumnale)Dzielżan jest niezawodną, długowieczną rośliną, która gości w ogrodach od wielu pokoleń. Często kojarzy się z babcinym ogrodem. Swoimi ciepłymi barwami rozgrzewa jesienne szarugi.

Łatwy w uprawie, niewymagający uwagi i pielęgnacji. Twarzy rozległe kępy sztywnych pędów zakończonych mnóstwem kwiatów, zebranych w baldachogrona o ciepłych barwach - żółtych, pomarańczowych, czerwono- brązowych. Liście są ciemnozielone o lancetowatych kształcie.

Kocha słońce i zasobne, przepuszczalne, wilgotne gleby. Ze względu na znaczną wysokość (może dorastać do 150cm) powinien być sadzony w tle na drugim planie, stanowiąc barwne tło dla niższych roślin. Takie nasadzenie ma jeszcze jedną zaletę. Pędy dzielżanów szybko tracą liście w dolnej części. Niższe rośliny maskują owe braki w ich urodzie. Dzielżan może rosnąć na jednym miejscu przez wiele lat. Sygnałem, że trzeba go nieco odmłodzić są coraz niższe pędy. Najlepiej robić to wiosną. Nowo posadzone rośliny szybko się ukorzeniają i w tym samym roku ponownie kwitną. Całkowicie mrozoodporny.

BD0099-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
80-120cm
120-150cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
wielobarwne
Pora Kwitnienia
jesień
Termin kwitnienia
VIII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także