Driakiew gołębia 'Blue Note' - Scabiosa columbaria

0,00 zł

Nr Kat. BD0095-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Driakiew gołębia 'Blue Note'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Driakiew gołębia 'Blue Note'

( Scabiosa columbaria)Wartościowa i bardzo dekoracyjna bylina. Stosunkowo młoda odmiana driakwi o kompaktowej formie, dekoracyjnych liściach i uroczych niebiesko-fioletowych kwiatach. Dorasta do 25 cm wysokości i około 30 cm szerokości.

W naturze driakiew gołębią można spotkać na terenie całej Europy, także w Polsce oraz w Azji i na Kaukazie. To co w pewien sposób wyróżnia gatunek to stosunkowo niewielkie kwiaty za to bardzo liczne. Odmiana 'Blue Note' odziedziczyła te cechy i cieszy oczy przez całe niemal lato aż do jesieni. Kępy lancetowatych, ząbkowanych o srebrzystym odcieniu liści stanowią dla kwiatów idealne tło. Każdy kwiat złożony jest z kwiatów brzeżnych i wypukłej główki. W pełni rozwinięty wygląda jak najeżona poduszeczka. Kwiaty są bardzo trwałe, osadzone na sztywnych pędach.

Driakiew lubi miejsca ciepłe i słoneczne, z umiarkowanie wilgotnym i próchniczym ale kamienistym podłożem zawierającym wapń. Ale nie jest wybredna - zadowoli się przeciętną ziemią ogrodową. Ważne jest aby gleba była przepuszczalna, gdyż roślina jest wrażliwa na nadmiar wilgoci zimą. Jeśli zapewnimy jej odpowiedni drenaż przezimuje bez problemu. Pięknie prezentuje się w większych grupach na słonecznych rabatach bylinowych. A ponieważ jest niewysoka tym razem może spokojnie zająć pierwszy rząd. Może także być piękną ozdobą tarasu czy balkonu posadzona w donicy.

BD0095-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
fioletowa
niebieska
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
V-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także