Driakiew kaukaska 'Perfecta' Alba - Scabiosa caucasica, Lomelosia caucasica

0,00 zł

Nr Kat. BD0093-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Driakiew kaukaska 'Perfecta' AlbaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Driakiew kaukaska 'Perfecta' Alba

(Scabiosa caucasica, Lomelosia caucasica)Wartościowa i bardzo dekoracyjna bylina. Naturalnie rośnie na terenach górskich - na Kaukazie, w północnym w Iranie, w północno-wschodniej Rosji i Turcji.

Tworzy zgrabne kępy lancetowatych i powcinanych liści. Latem z kępy wyrastają dość wysokie, sztywne, rzadko ulistnione pędy, zakończone ciekawym, białym kwiatostanem. Każdy kwiat złożony jest z kwiatów brzeżnych i dość dużej główki. W pełni rozwinięty wygląda jak najeżona poduszeczka. Kwiaty są bardzo trwałe a kwitnienie trwa długo bo od lipca do końca września, a nawet dłużej.

Driakiew lubi miejsca ciepłe i słoneczne, z dostatecznie wilgotnym, próchniczym i kamienistym podłożem zawierającym wapń. Ale nie jest wybredna - zadowoli się przeciętną ziemią ogrodową. Ważne jest aby gleba była przepuszczalna, gdyż roślina jest wrażliwa na nadmiar wilgoci zimą. Jeśli zapewnimy jej odpowiedni drenaż przezimuje bez problemu. Pięknie prezentuje się w większych grupach na słonecznych rabatach bylinowych jako roślina drugiego planu.

BD0093-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
do 60cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także