Desmodium kanadyjskie - desmodium canadense

Nr Kat. BD0092-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Desmodium kanadyjskie

(Desmodium canadense)Desmodium jest byliną ozdobną o zdrewniałej podstawie, pochodzącą ze wschodnich obszarów Ameryki Północnej.Wyglądem przypomina niewielki krzaczek. Jego pędy są sztywne, rzadko rozgałęzione u góry. Młode przyrosty mają czerwono nabiegłą barwę. Każdy liść złożony jest z trzech lancetowatych liści, które początkowo mają jasno zielony kolor, z czasem stają się coraz ciemniejsze. Latem rozkwitają zebrane w grona różowo-fioletowe kwiatostany złożone z kwiatów wargowych, charakterystycznych dla roślin z rodziny bobowatych. Oznacza to, że desmodium jest nie tylko dekoracyjne ale także bardzo wartościowe. Wiąże bowiem azot z powietrza i wzbogaca glebę ten cenny pierwiastek.

Dzięki tym zdolnościom roślina nie ma specjalnych wymagań względem podłoża. Zadowoli się przeciętną ziemią ogrodową, umiarkowanie wilgotną. Lubi stanowiska słoneczne choć w półcieniu też da sobie radę. Nie wymaga nic poza przycięciem po kwitnieniu. Zabieg ten oprócz tego, że wspomaga rozkrzewianie ma jeszcze jedną zaletę - usuwanie nasion, które przyczepiają się do wszystkiego i trudno jest je usunąć. Trzeba więc uważać przechodząc obok desmodium, aby nie stać się darmowym transportem. Całkowicie mrozoodporne.

BD0092-P9

Opis

Pokrój
krzewiasty
Wysokość
80-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także

Najczęściej Kupowane