Dereń kanadyjski - Cornus canadensis

14,00 zł

Nr Kat. BD0091-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dereń kanadyjski

(Cornus canadensis)Dereń kojarzy się z ozdobnym krzewem lub drzewem o jadalnych owocach. Ale dereń kanadyjski nie jest ani jednym ani drugim. Jest niewielką krzewinką o bardzo efektownych liściach i "kwiatach". Rozrasta się z podziemnych, zdrewniałych łodyg tworząc jasnozielone dywany. Liście osadzone są na cienkich pędach i mają mocne, wyraziste żyłkowanie. Te osadzone na szczycie pędu tworzą tak zwaną podsadkę dla niewielkich kwiatów zebranych w szczytowe kwiatostany. Podsadki podobnie jak kwiatostany są koloru białego. W efekcie widzimy czteropłatkowy biały “kwiat”. Dojrzewające latem owoce o jasnoczerwonej barwie i kulistym kształcie sprawiają, że roślina jest dekoracyjna przez cały sezon.

Dereń lubi miejsca półcieniste i cieniste, z umiarkowanie ale stale wilgotną glebą o odczynie kwaśnym. Doskonale sprawdza się jako roślina zadarniająca, do wypełniania przestrzeni pod koronami drzew. Całkowicie mrozoodporny.

BD0091-P9

Opis

Pokrój
krzewinka
okrywowy
zadarniający
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
cieniste
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
kwaśny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane