Dąbrówka rozłogowa 'Catlin's Giant' - Ajuga reptans

7,50 zł

Nr Kat. BD0083 -P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Dąbrówka rozłogowa 'Calin's Giant'

( Ajuga reptans )Wszechstronna, niezastąpiona, barwna, dekoracyjna, łatwa w uprawie. Tak w skrócie można określić dąbrówkę. Niektórzy uważają, że jest rośliną ekspansywną, ale nie do końca tak jest. Po prostu szybko się rozrasta, niekoniecznie tam gdzie chcemy, ale usunięcie niechcianych kępek nie jest kłopotliwe a jej obecność nie zagraża innym roślinom.

Jest rośliną rozłogową. Tworzy gęste dywany bardzo dekoracyjnych, barwnych (w zależności od odmiany) liści zebranych w niewysokie kępki. Z ich środka wyrastają rzadko ulistnione pędy zakończone młodą roślinką, która przy kontakcie z podłożem łatwo się ukorzenia. Wiosną i latem na sztywnych, krępych pędach rozwijają się drobne kwiaty zebrane w nibyokółki  w rożnych odcieniach niebieskiego i fioletu. Kwiaty są chętnie oblatywane przez owady.

Dąbrówka lubi miejsca jasne, świetliste, dobrze oświetlone ale niekoniecznie w pełnym słońcu z umiarkowanie wilgotnym i próchniczym podłożem. Ale wystarczy jej zwykła ziemia ogrodowa, byle niezbyt sucha. Oczywiście im lepsze podłoże tym piękniejsza roślina. Od ilości światła uzależnione jest wybarwienie liści. W miejscach ocienionych liście najczęściej zielenieją.

Jest niezastąpioną rośliną okrywową. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy szybko zasłonić puste przestrzenie - na brzegach rabat, murkach, skalniakach, między krzewami i drzewami, a nawet w donicach, jako element kompozycji. Jest częściowo zimozielona i całkowicie mrozoodporna. Obsługa ogranicza się do usuwania przekwitniętych kwiatów i niechcianych rozrostów.

Odmiana 'Catlin's Giant' to jedna z większych odmian tzn. o bardzo dużych liściach. - osiągają do 6 cm długości, są błyszczące i mają purpurowo-zielone zabarwienie. Kwiatostany o intensywnie niebieskich kwiatach osiągają do 45 cm wysokości. Bardzo dekoracyjna i szybkorosnąca odmiana.

BD0083 -P9

Opis

Pokrój
okrywowy
płożący
zadarniający
Wysokość
10-30cm
30-50cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
niebieska
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V
VI
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane