Dalea candida - Biała koniczyna

0,00 zł

Nr Kat. BDS0009-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Dalea candidaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Dalea candida - Biała koniczyna

( Dalea candida )Bardzo wartościowa a zarazem dekoracyjna roślina, potocznie nazywana białą koniczyną. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej a dokładnie w Missouri, na tamtejszych skalistych preriach i w otwartych lasach. Wytwarza długi korzeń palowy, który pozwala jej przetrwać nawet w trudnych warunkach. Z korzenia wyrastają pojedyncze, delikatne pędy zakończone cylindrycznym kwiatostanem. Jest krzewinką - pędy drewnieją u nasady.

Rozrasta się stosunkowo powoli, więc na solidną kępkę trzeba poczekać kilka lat. Bardzo atrakcyjne są jej liście, mocno pierzaste, koronkowe. Białe, drobne kwiaty rozwijają się od dołu do góry tworząc niby kryzę wokół kłosa. W okresie kwitnienia osiąga około 70 cm. Ma niewielkie wymagania. Najlepiej czuje się w miejscach nasłonecznionych, z suchym, żwirowym i ubogim podłożem. W takich warunkach radzi sobie świetnie, gdyż wiąże azot z powietrza i dostarcza do gleby jeden z najważniejszych składników pokarmowych. Jej kwiaty są nie tylko dekoracyjne ale także przyciągają mnóstwo zapylaczy. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie inne rośliny nie mają szansy na rozwój. Całkowicie mrozoodporna.

BDS0009-P9

Opis

Pokrój
koronkowy
krzewinka
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także