Czyścica alpejska - Acinos alpinus

0,00 zł

Nr Kat. BCS0008-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Czyścica alpejskaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Czyścica alpejska 

( Acinos alpinus)Ta niewielka bylina jest półkrzewem. W naturze występuje na terenach górskich - Alpy, Apeniny, Karpaty a także Azja Mniejsza i północna Afryka. Jej siedliskiem są suche zbocza, ściany skalne i wapienne piargi.

To prawdziwa spartanka - urośnie wszędzie tam gdzie inne rośliny nie mają szans. I nie tylko urośnie. Będzie pięknie kwitła przez niemal całe lato. Kocha słońce, choć będzie wdzięczna za odrobinę cienia w najgorętszej porze dnia. Podłoże musi być kamieniste, suche i ubogie. Więc skalniak to dla niej idealne miejsce w ogrodzie. Z kłącza wyrastają płożące pędy o wzniesionych wierzchołkach. Drobne, niemal okrągłe liście o ząbkowanych wierzchołkach są lekko omszone. Delikatne wargowe kwiaty w kolorze fioletowo-czerwonym z białą plamką na dolnej wardze zebrane są w nibyokółki. Jedyną jej wadą jest to, że dolne części pędów ogałacają się po kilku latach i dla poprawy wyglądu trzeba roślinę odmłodzić. Całkowicie mrozoodporna.

BCS0008-P9

Opis

Pokrój
krzewinka
płożący
wzniesiony
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
suche
ubogie
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także