Makleja sercowata, Bokkonia sercolistna - Macleaya cordata, Bocconia cordata

0,00 zł

Nr Kat. BB0051-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Roślina w uprawie


Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Makleja sercowata, Bokkonia sercolistna

( Macleaya cordata, Bocconia cordata )

Dużych rozmiarów bylina, której ojczyzną są Chiny i Japonia. Rośnie tam w liściastych lasach, na brzegach zbiorników wodnych, na polach, wzdłuż rowów. Jest byliną rozłogową, rozrasta się szeroko, osiągając przy tym do 3 m wysokości.. Dodatkowo robi to szybko - więc tylko właściciele dużych ogrodów powinni sięgać po tę roślinę. Z kłączy wyrastają sztywne pędy, na nich piękne, bardzo dekoracyjne liście - klapowane, o grubo ząbkowanych brzegach, od spodu białawe, pokryte krótkimi włoskami, z wierzchu szarozielone. W lipcu na szczytach pędów rozkwitają wysokie wiechy drobnych kwiatów barwy cynamonowej. Po kwitnieniu ich miejsce zajmują płaskie owocniki. W takiej postaci roślin pozostaje aż do późnej jesieni, nie tracąc nic na atrakcyjności.

Makleja jest tolerancyjna i zadowoli się prawie każdym stanowiskiem czy podłożem. Ale chcąc mieć w ogrodzie naprawdę piękną roślinę trzeba wybrać dla niej dobre miejsce. Najważniejsze jest podłoże. Powinno być żyzne i wilgotne - to roślina wilgociolubna. Stanowisko może być słoneczne lub półcieniste.

Doskonale nadaje się do tworzenia żywych parawanów czy szpalerów, w pobliżu zbiorników wodnych. Całkowicie mrozoodporna.

Uwaga - zraniona roślina wydziela brunatny sok, który mocno brudzi i trwale plami tkaniny. Dodatkowo jest jeszcze trujący choć roślina posiada właściwości lecznicze, a wyciąg ma działanie owadobójczo.

BB0051-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
powyżej 200cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
świetliste
Podłoże
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Pliki do pobrania

Makleja sercowata - Bokkonia

Metryczka

Pliki do pobrania (451.98k)

Zobacz także

Najczęściej Kupowane