• Nowy

Arcydzięgiel olbrzymi - Angelica gigas

25,00 zł

Nr Kat. BA0005

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Arcydzięgiel olbrzymiWielkość doniczki

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Arcydzięgiel olbrzymi

( Angelica gigas )Arcydzięgiel to wspaniała, kultowa wręcz roślina. Jej grube, mocno powcinane, błyszczące liście zebrane są w okazałe kępy. W samym środku lata na szczycie ciemnobordowych, wysokich pędów rozwijają się kuliste kwiatostany o wspaniałej ciemnoszkarłatnej barwie, ukryte w purpurowych powłokach. Cały ten pokaz to prawdziwa atrakcja dla oka a same kwiaty to istny raj dla owadów zapylających. Całość tworzy piękny kontrast dla pozostałych roślin o drobniejszej formie. Dlatego też dobrze jest sadzić go na drugim planie rabaty. 

Arcydzięgiel najlepiej prezentuje się w dużych naturalistycznych ogrodach, w miejscach półcienistych, najlepiej w pobliżu wody, gdyż potrzebuje dużej ilości wilgoci w podłożu. Dla prawidłowego rozwoju ważne jest również, aby podłoże było przepuszczalne. Preferuje glebę o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym ale nie jest kapryśny.

Jest rośliną monokarpiczną lub wieloletnią. W pierwszym roku wytwarza jedynie liście a dopiero w kolejnym pojawiają się kwiatostany. Aby utrzymać roślinę na kolejne sezony konieczne jest usunięcie przekwitniętych kwiatów, aby nie zawiązały się nasiona. W przeciwnym wypadku w kolejnym roku roślina nie obudzi się. 

BA0005

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
120-150cm
150-200cm
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
przepuszczalne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5

Zobacz także