Czarcikęs łąkowy 'Nana' - Succisa pratensis

14,90 zł

Nr Kat. BC0074-P9

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Roślina w uprawie


Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Czarcikęs łąkowy 'Nana'

( Succisa pratensis)

Czarcikęs łąkowy to rzadko spotykana w ogrodach, choć rodzima bylina o dużych walorach dekoracyjnych. W naturze występuje na terenie całej Europy a także w zachodniej Azji i Afryce, zazwyczaj na wilgotnych łąkach i w zaroślach. W Polsce coraz rzadsza.

Odmiana "Nana' jest niewysoką rośliną kłączową. Liście o lancetowatym kształcie zebrane są w przyziemne rozety. Zielone z jasnym środkowym nerwem i jaśniejszym spodem. Pędy mają charakter rozesłany, wznoszący i są ulistnione. Latem na ich szczytach rozwijają się kuliste kwiatostany z długimi pręcikami, podobne nieco do kwiatów świerzbnicy. Mają niebiesko-fioletową barwę z różowymi pyknikami. Kwitnie nieprzerwanie przez całe lato od czerwca do września. Kwiaty są pachnące i miododajne.

Czarcikęs lubi miejsca słoneczne, ciepłe, z umiarkowanie wilgotnym, przepuszczalnym podłożem. A ponieważ to odmiana, jest bardziej odporna na niedogodności związane z suszą niż czysty gatunek. Osiąga zaledwie 15-20 cm w porze kwitnienia, tworząc kępki o średnicy około 25 cm.

Doskonale prezentuje się na niskich rabatach, obrzeżach i skalniakach. Całkowicie mrozoodporna

BC0074-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
15-20 cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
niebieska
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI - IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Najczęściej Kupowane