Przetacznik kłosowy Rose - Veronica spicata

0,00 zł

Nr Kat. BK1478-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Przetacznik kłosowy RoseRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Przetacznik kłosowy Rose

(Veronica spicata)     Przetacznik kłosowy jest byliną powszechnie znaną i cenioną a tym samym chętnie uprawianą w ogrodach. Pięknie komponuje się z innymi roślinami, szczególnie trawami, kwitnie bardzo obficie i długo a kwiaty są nieocenionym źródłem pokarmu dla naszych owadzich przyjaciół – są miododajne. Nie jest kapryśny ani niewymagający. Zadowoli się niemal każdym podłożem, nawet tym słabym i mało wartościowym, byle nie zabrakło mu dużej dawki słońca.
Naturalnie występuje na terenie całej Europy, w różnych miejscach i na różnych stanowiskach. Ale zawsze są one słoneczne i raczej suche. Pora kwitnienia tego gatunku rozpoczyna się najczęściej z końcem czerwca a kończy (w zależności od pogody) we wrześniu. Drobne jasnoróżowe kwiaty wędrują od dołu do góry otwierając się stopniowo. W efekcie na jednym kłosie mamy zarówno kwiaty jak i nasienniki pełne drobniutkich nasion. Lepiej nie czekać do ostatniego kwiatka i tuż przed końcem kwitnienia usunąć pędy, żeby uniknąć samosiewu. Przetacznik kłosowy osiąga około 40- 60 cm wysokości. Zimuje bez zastrzeżeń.

BK1478-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
do 60cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
ubogie
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także