• Nowy

Babka zwyczajna 'Purple Perversion' - Plantago major

8,00 zł

Nr Kat. BB1103-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Babka zwyczajna 'Purple Perversion'Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Babka zwyczajna 'Purple Perversion'

( Plantago major )

Jeszcze jedna przedstawicielka gatunku Babka zwyczajna, tym razem o dość intrygującej nazwie 'Purpurowa perwersja'. Czysty gatunek to roślina znana i ceniona od ponad 400 lat. Na jego podstawie powstają bardzo dekoracyjne odmiany, zwłaszcza jeśli chodzi o liście. Sam kształt liści, kwiatostany jak i ogólny wygląd rośliny są bardzo zbliżone do tych u babki zwyczajnej. Ale już blaszki liści są wyjątkowe - wyraźnie unerwione, pofalowane o mocno fryzowanych brzegach - to jej największy atut. Wiosną przeważa kolor zielony, z czasem miejsce zieleni zajmuje bordowo-fioletowy. Posadzona w większej grupie tworzy wyrazistą, przełamującą rabatową nudę barwną plamę. Typowe dla babki kłosowate kwiatostany pojawiają się już w maju - to prawdziwy raj dla miodnych pszczół, ale nie tylko. Nie jest rośliną wymagającą, podobnie jak gatunek. Właściwie im ma gorzej tym ma lepiej. Stanowisko słoneczne i zwykła ziemia ogrodowa, umiarkowanie wilgotna i słabo zasobna - to wszystko. Nie wymaga żadnej opieki - sama troszczy się o swój rozwój dając obfity samosiew. Siewki w 100% powtarzają cechy. Nie jest rośliną długowieczną, tak więc przekwitniętych kwiatów nie należy usuwać w całości jeśli chcemy utrzymać ciągłość uprawy
( najlepiej pozostawić kilka pierwszych). A ponieważ to bardzo efektowna i rzadko spotykana roślina warto znaleźć dla niej w ogrodzie wyeksponowane, koniecznie słoneczne stanowisko. Tylko tu uzyska intensywne wybarwienie a oto właśnie nam chodzi. Może być uprawiana nie tylko na rabacie, ale także w donicy. Zimuje doskonale.

BB1103-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
przepuszczalne
ubogie
umiarkowanie wilgotne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane