• Nowy

Czyściec wielkokwiatowy 'Morning Blush' - Stachys macrantha, Stachys grandiflora, Betonica grandiflora

13,00 zł

Nr Kat. BC1081-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Czyściec wielkokwiatowy 'Morning Blush'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Czyściec wielkokwiatowy 'Morning Blush'

( Stachys macrantha, Stachyd grandiflora, Betonica macrantha, Betonica grandiflora )Bylina kępiasta naturalnie występująca na ternie Turcji, Kaukazu i w północno-zachodnim Iranie, gdzie zasiedla górskie zbocza, skalne szczeliny, zarośla i murawy, na wysokości 1000-3600 m n.p.m.
Jej ciemnozielone, mocno karbowane o ząbkowanych brzegach liście zebrane są w kępy tuż przy ziemi. Kępy są gęste i osiągają około 30cm wysokości. Latem na sztywnych, rzadko ulistnionych pędach rozwijają się fioletowo-różowe kwiatostany złożone z lejkowatych kwiatów zebranych w nibyokółki. Kwiatostany są mocniej zbite w górnej części. Jest rośliną łatwą w uprawie. Potrzebuje słonecznego lub lekko ocienionego stanowiska oraz żyznej, lekko wilgotnej gleby. Poza usunięciem przekwitniętych kwiatów nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na jednym stanowisku może rosnąć przez wiele lat nie tracąc nic z atrakcyjności. Kwiaty są chętnie odwiedzane przez owady. Całkowicie mrozoodporna.

Odmiana 'Morning Blush' została wprowadzona przez Jelitto Perennial Seeds w 2009r. Jej największe atuty to duże, sercowate, mocno pomarszczone, ciemnozielone liście i jasnoróżowe kwiaty zebrane okółkowo w kłosowate, wysokie kwiatostany. Kwitnie bardzo obficie na przełomie lipca i sierpnia, osiągając o tej porze około 40cm wysokości przy podobnej średnicy kępy. Wymagania jak u gatunku.

BC1081-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także