Conoclinium coelestinum - Sadziec błękitny

14,50 zł

Nr Kat. BC0071-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Conoclinium coelestinum - Sadziec błękitny

( Conoclinium coelestinum - Eupatorium coelestinum )Rzadko spotykana, piękna bylina kłączowa. Naturalnie występuje w środkowej i południowej części USA, gdzie rośnie na obrzeżach wilgotnych lasów, brzegach strumieni. 

Jest rośliną szybkorosnącą, dość agresywnie zajmuje przestrzeń,dlatego polecana jest do większych ogrodów, gdzie znajdzie dla siebie dużo miejsca. Tworzy gęste kępy wyprostowanych, rozgałęzionych pędów. Liście ciemnozielone, szerokolancetowate o ząbkowanych brzegach i wyraźnie unerwione. Kwitnie latem, od lipca do października, ślicznymi niebieskimi kwiatami podobnymi do kwiatów żeniszka - płaskie koszyczki z wąskimi rurkowatymi kwiatami. Kwiatostany są chętnie oblatywane przez owady.

Dla prawidłowego rozwoju wymaga stanowiska półcienistego, z próchniczym i wilgotnym podłożem. Przy odpowiedniej wilgotności podłoża może rosnąć także w miejscu słonecznym ale niezbyt gorącym. Ze względu na wysokość (do 1m) może wymagać wsparcia, zwłaszcza na stanowiskach zacienionych. Doskonała roślina do ogrodów naturalistycznych, do wypełniania przestrzeni między drzewami i krzewami, nad brzegi zbiorników wodnych. Chcąc uprawiać ją w mniejszym ogrodzie trzeba pilnować by zanadto się nie rozrosła i nie zagrażała swoim sąsiadom. W miejscach zacienionych może być atakowana przez mączniaka - podobnie jak astry. Całkowicie mrozoodporna.

BC0071-P9

Opis

Pokrój
krzewiasty
kępiasty
Wysokość
80-120cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
niebieska
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane