Conoclinium coelestinum - Sadziec błękitny

25,00 zł

Nr Kat. BC0071-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Conoclinium coelestinum - Sadziec błękitny

( Conoclinium coelestinum - Eupatorium coelestinum )Rzadko spotykana, piękna bylina kłączowa. Naturalnie występuje w środkowej i południowej części USA, gdzie rośnie na obrzeżach wilgotnych lasów, brzegach strumieni. 

Jest rośliną szybkorosnącą, dość agresywnie zajmuje przestrzeń,dlatego polecana jest do większych ogrodów, gdzie znajdzie dla siebie dużo miejsca. Tworzy gęste kępy wyprostowanych, rozgałęzionych pędów. Liście ciemnozielone, szerokolancetowate o ząbkowanych brzegach i wyraźnie unerwione. Kwitnie latem, od lipca do października, ślicznymi niebieskimi kwiatami podobnymi do kwiatów żeniszka - płaskie koszyczki z wąskimi rurkowatymi kwiatami. Kwiatostany są chętnie oblatywane przez owady.

Dla prawidłowego rozwoju wymaga stanowiska półcienistego, z próchniczym i wilgotnym podłożem. Przy odpowiedniej wilgotności podłoża może rosnąć także w miejscu słonecznym ale niezbyt gorącym. Ze względu na wysokość (do 1m) może wymagać wsparcia, zwłaszcza na stanowiskach zacienionych. Doskonała roślina do ogrodów naturalistycznych, do wypełniania przestrzeni między drzewami i krzewami, nad brzegi zbiorników wodnych. Chcąc uprawiać ją w mniejszym ogrodzie trzeba pilnować by zanadto się nie rozrosła i nie zagrażała swoim sąsiadom. W miejscach zacienionych może być atakowana przez mączniaka - podobnie jak astry. Całkowicie mrozoodporna.

BC0071-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
zadarniający
Wysokość
80-120cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
niebieska
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także

Najczęściej Kupowane