Chaber lakolistny - Centaurea cheiranthifolia, Centaurea fischeri

0,00 zł

Nr Kat. BC0064-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Chaber lakolistnyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Chaber lakolistny

( Centaurea cheiranthifolia )

Mniej znany, ale wart uwagi gatunek chabra, pochodzący głównie z Kaukazu, z tamtejszych subalpejskich i alpejskich łąk, górskich zboczy. Tworzy luźne, niewysokie kępy podługowatych, powcinanych liści o szarozielonej barwie, pokrytych pajęczynowatym owłosieniem. W czerwcu na szczytach dość grubych pędów rozwijają się duże ale delikatne w oglądzie koszyczkowate kwiatostany o kremowo-białej barwie, uwielbiane przez pszczoły i motyle. Przekwitnięte głowice nasion są również bardzo atrakcyjne, zwłaszcza zimą i są nieocenionym źródłem pożywienia dla ptaków.

Jak większość chabrów nie ma dużych wymagań. Kocha słońce i przepuszczalne, słabo wilgotne, kamieniste podłoże zawierające wapń. Pięknie prezentuje się w każdej słonecznej części ogrodu - na rabacie bylinowej, w ogrodzie skalnym. Może być uprawiany w donicy.  Jest nieodłącznym elementem nasadzeń naturalistycznych.

BC0064-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
ubogie
umiarkowanie wilgotne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
inna
kremowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także