Ratibida kolumnowa żółta - Ratibida columnifera

0,00 zł

Nr Kat. BR0877-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Ratibida kolumnowa żółtaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Ratibida kolumnowa żółta

(Ratibida columnifera)
 

Potocznie nazywana meksykańskim kapeluszem – a to z powodu wyglądu kwiatów. Długie, walcowate kolby kwiatów rurkowych otoczonych zwieszonymi płatkami (z kwiatami językowymi) przypominają meksykańskie sombrero. Do tego słoneczna, gorąca barwa. Nawet jej pochodzenie to Meksyk, ale także duża część Ameryki Północnej (poza północą). Rośnie tam w suchych wąwozach, na preriach i nieużytkach.
I już właściwie wiadomo, czego potrzebuje do szczęścia. Słońca, raczej suchej i niezbyt zasobnej, piaszczystej gleby. Na tych lepszych słabo kwitnie a pędy pokładają się. Tworzy koronkowe, delikatne kępy rozgałęzionych przy podstawie, sztywnych i wysokich pędów. Liście są również delikatne i koronkowe. Zaczyna kwitnąć na początku lipca a kończy wraz z przymrozkami. Nie jest zbyt długowieczna i szybko się starzeje. Trzeba ją odmładzać co 3 – 4 lata lub wysiewać od nowa. Zimuje bardzo dobrze.

BR0877-P9

Opis

Pokrój
koronkowy
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
piaszczyste
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-X
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także