Bylica Schmidta 'Nana' - Artemisia schmidtiana

0,00 zł

Nr Kat. BB0060-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bylica Schmidta 'Nana'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bylica Schmidta 'Nana'

( Artemisia schmidtiana )Bylica Schmidta jest półkrzewem, który w naturze występuje w południowej części Sachalinu, na Kurylach i w Japonii, zwykle na wysokościach, porastając tam suche i kamieniste zbocza. Tworzy zwarte kępki wyprostowanych, rozgałęzionych w górnej części pędów, pokrytych gęsto cienkimi, jedwabistymi włoskami. Największą ozdobą są pierzaste, delikatne, obustronnie srebrzyście owłosione liście. Pojawiające się pod koniec lata żółte, wiechowate kwiatostany nie mają wartości zdobniczej. Podobnie jak większość bylic wymaga słonecznego stanowiska, na kamienistym, raczej suchym i ubogim podłożem.

Odmiana 'Nana' osiąga niewielką wysokość - około 10 cm. W efekcie mamy niewielkie, kuliste kępki w srebrzystej barwie. Pojawiające się kwiatostany lepiej jest ścinać, gdyż mocno obciążają delikatne pędy i kępa rozkłada się na boki. Dodatkowo, dzięki temu zabiegowi roślinka ładnie się rozkrzewia. Idealne stanowisko to takie w pełnym słońcu. W półcieniu też będzie rosła, ale pędy będą się wyciągać a liście stracą wybarwienie, czyli cały urok rośliny pryśnie. Pięknie wygląda posadzona na skalniaku, między kamieniami ale także na obrzeżach rabat czy murkach. Wszędzie stanowi bardzo efektowny i dekoracyjny element nasadzeń.

BB0060-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
do 10cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
piaszczyste
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII - IX
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także