Bylica Stellera 'Mori's Strain' - Artemisia stelleriana

9,50 zł

Nr Kat. BB0059-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bylica Stellera 'Mori's Strain'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bylica Stellera 'Mori's Strain'

( Artemisia stelleriana )Piękna odmiana bylicy, która jest prawdziwą spartanką. Kocha słońce i wręcz jałowe, kamieniste podłoże. Tylko w takich warunkach nie straci nic ze swej urody. W naturze gatunek spotkać można na terenie Syberii, Kuryli, Sachalinu i Japonii, w miejscach piaszczystych i skalistych. Jest niską byliną kłączową o pokroju płożącym. Jej największym atrybutem są niezwykłe w formie i wybarwieniu liście. Pierzastosieczne, podzielone na segmenty, głęboko ząbkowane. Na spodzie gęsto, biało owłosione, na wierzchu ciemnozielone, pokryte pajęczynowatym owłosieniem. Niepozorne, żółte kwiaty pojawiające się latem nie mają wartości ozdobnej. 

Ma bardzo skromne wymagania. Tylko i wyłącznie stanowisko w pełnym słońcu, podłoże piaszczyste, kamieniste, jałowe. Idealna propozycja na skarpy, skalniaki, obrzeża rabat a nawet do kompozycji w donicy. Wszędzie będzie stanowić piękny element ozdobny, urozmaici kolorystykę, nie oczekując w zamian niczego.

BB0059-P9

Opis

Pokrój
okrywowy
płożący
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także