Bylica mlecznobiała - Artemisia lactiflora

12,90 zł

Nr Kat. BB0057-P12

Ostatnie sztuki w magazynie

Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Bylica mlecznobiała

( Artemisia lactiflora )

Wspaniały gatunek bylicy pochodzący z Chin. Bardzo atrakcyjny w oglądzie , nieinwazyjny. Tworzy średnio wysokie kępy wyprostowanych, sztywnych pędów o czerwonej lub brązowej barwie, drewniejących u nasady. Mimo znacznej wysokości nie ma tendencji do pokładania i nie wymaga podpierania. Młode pędy są biało owłosione. W miarę wzrostu owłosienie zanika. Pędy pokryte są gęsto bardzo ładnymi, ciemozielonymi, pierzastymi liśćmi. W miarę rozwoju liście wydłużają się i przewieszają łukowato. Pod koniec lata na końcach pędów rozwijają się okazałe wiechy kremowo-białych, rozgałęzionych, kulistych kwiatostanów, które tworzą koronkową chmurę wokół rośliny. W porze kwitnienia wygląda bardzo zwiewnie i delikatnie. 

Nie ma wygórowanych wymaganiach. Potrzebuje słonecznego stanowiska i umiarkowanie wilgotnego, raczej ubogiego podłoża. Ważne jest tylko to , by było ono przepuszczalne. Cała roślina jest delikatnie aromatyczna.

Pięknie prezentuje się jako soliter zwłaszcza,że pędy nie ogałacają się od dołu i przez cały sezon roślina wypełniona jest liśćmi, Podobnie jak bylica piołun ma właściwości lecznicze i może być używana jako przyprawa. Całkowicie mrozoodporna.

BB0057-P12

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
150 cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VIII - X
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P12

Pliki do pobrania

Bylica mlecznobiała

Metryczka

Pliki do pobrania (391.08k)

Najczęściej Kupowane