Naparstnica zwyczajna 'Cream Bell' - Digitalis ambigua

0,00 zł

Nr Kat. BN0894-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Naparstnica zwyczajna 'Cream Bell'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Naparstnica zwyczajna 'Cream Bell'

(Digitalis ambigua) 

  

Ta urocza roślina o pięknej na Cream Bell to odmiana naparstnicy zwyczajnej. Naparstnica zwyczajna zaś to gatunek występujący w centralnej i Południowej Europie oraz południowo-zachodniej Azji. W Polsce objęta jest ochroną gatunkową. Jej siedliska to widne lasy, zarośla i miejsca kamieniste. Jest rośliną dwuletnia lub krótkotrwałą byliną a jej najbardziej charakterystyczną cechą są jasnożółte kwiatostany.
Tytułowa odmiana "Cream Bell" jest zdecydowanie byliną i jeszcze na dodatek zakwita w pierwszym roku. Krótko mówiąc jest naprawdę śliczna. Nazwa ‘Cream Bell’ idealnie oddaje barwę kwiatów – niczym waniliowy krem lub cytrynowe lody. Wnętrze każdego kwiatu ozdobiony jest misternym brązowo pomarańczowym wzorkiem. Kwiaty rozwijają się stopniowo od czerwca do połowy lata. Liście są szerokoeliptyczne, lekko owłosione i wyraźnie żyłkowane. W porze kwitnienia jej wysokość to zaledwie 40 cm. To jedna z najniższych naparstnic, więc może być uprawiana w tym dużym i tym niewielkim ogrodzie, a nawet w dużej donicy.
Najważniejsze w uprawie tej odmiany jest podłoże. Powinno być próchnicze, umiarkowanie ale stale wilgotne w porze wegetacji, zimą raczej suche, zdrenowane i umiarkowanie zasobne. Od dostępności wilgoci zależy stanowisko – może to być zarówno słońce jak i głęboki półcień. Do zabiegów pielęgnacyjnych (oprócz tych standardowych wiosennych) należy jedynie usuwanie przekwitniętych kwiatostanów. Jest całkowicie mrozoodporna. Przetrwa nawet surowe zimy.

BN0894-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
pstrokate
półcieniste
słoneczne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także