Bożykwiat Meada - Dodecatheon meadia

8,50 zł

Nr Kat. BB0052-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Ostatnie sztuki w magazynie

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bożykwiat Meada 

( Dodecatheon meadia )W naturze występuje we wschodniej i środkowej części Ameryki Północnej, gdzie najczęściej rośnie w wilgotnych lasach lub na preriach. Dość duże - do 20cm długości- odwrotnie lancetowate liście zebrane są w kępy, mają jasnozieloną barwę i czerwone przebarwienia u nasady. Najczęściej pod koniec maja na sztywnym pędzie - do 50 cm wys.- rozwijają się zebrane w baldachy różowe kwiaty, przypominające kwiaty cyklamena. Na jednym pędzie może ich być nawet pięćdziesiąt sztuk. 

Bożykwiat lubi stanowiska jasne, widne choć słońce mu nie przeszkadza. Wszystko zależy od ilości wilgoci w podłożu. Powinno ono być lekkie, próchnicze, o odczynie lekko kwaśnym ( takie jak w lesie ) i stale umiarkowanie wilgotne. Wilgoć jest szczególnie istotna wiosną, kiedy roślina rozpoczyna wegetację. Ważna jest także jego przepuszczalność z uwagi na mięsiste korzenie, które są szczególnie wrażliwe na nadmiar wody zimą. Po kwitnieniu roślina kończy wegetację i zanika, pozostawiając po sobie pustkę. Warto więc zadbać o odpowiednie sąsiedztwo dla bożykwiata. Dobrym dla niego jest miejsce w pobliżu oczek wodnych czy innych zbiorników wodnych.

BB0052-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
30-50cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
słoneczne
Podłoże
próchnicze
wilgotne, mokre
zdrenowane
Odczyn ph
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane