Bożykwiat Meada 'Ali' - Dodecatheon meadia

0,00 zł

Nr Kat. BB0053

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bożykwiat Meada 'Ali'Wielkość doniczki

Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bożykwiat Meada 'Ali' 

( Dodecatheon meadia )W naturze występuje we wschodniej i środkowej części Ameryki Północnej, gdzie najczęściej rośnie w wilgotnych lasach lub na preriach. Dość duże - do 20cm długości- odwrotnie lancetowate liście zebrane są w kępy, mają jasnozieloną barwę i czerwone przebarwienia u nasady. Najczęściej pod koniec maja na wysokim pędzie - do 50 cm wys.- rozwijają się zebrane w baldachy białe kwiaty, przypominające kwiaty cyklamena. Na jednym pędzie może ich być nawet pięćdziesiąt sztuk. 

Bożykwiat lubi stanowiska jasne, widne choć słońce mu nie przeszkadza. Wszystko zależy od ilości wilgoci w podłożu. Powinno ono być lekkie, próchnicze, o odczynie lekko kwaśnym ( takie jak w lesie ) i stale umiarkowanie wilgotne. Wilgoć jest szczególnie istotna wiosną, kiedy roślina rozpoczyna wegetację. Ważna jest także jego przepuszczalność z uwagi na mięsiste korzenie, które są szczególnie wrażliwe na nadmiar wody zimą. Po kwitnieniu roślina kończy wegetację i zanika, pozostawiając po sobie pustkę. Warto więc zadbać o odpowiednie sąsiedztwo dla bożykwiata. Dobrym dla niego jest miejsce w pobliżu oczek wodnych czy innych zbiorników wodnych.

BB0053

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
wilgotne, mokre
zdrenowane
Odczyn ph
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także