• Tylko online

Inkarwilla zwarta - Incarvillea compacta

0,00 zł

Nr Kat. BH0794-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Inkarwilla zwartaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Inkarwilla zwarta

(Incarvillea compacta)


     Inkarwilla zwarta to także mieszkanka zboczy, zarośli i łąk na obszarze Chin, na wysokościach 2600 - 4100 m n.p.m. Od pozostałych gatunków różni się przede wszystkim wysokością. W porze kwitnienia osiąga maksymalnie 30 cm wysokości.
Z mięsistych korzeni wyrastają praktycznie bezłodygowe, pierzastodzielne liście zebrane w przyziemne rozety. Liście mają około 14 cm długości. Pora kwitnienia przypada na koniec wiosny – koniec maja, czerwiec. Różowe z ciemniejszymi liniami i biało-żółtą gardzielą kwiaty tworzą kilkukwiatowe grona.
Roślina preferuje świetliste, jasne, osłonięte stanowiskach żyzną, przepuszczalną i wilgotną w okresie wegetacji glebą. Dobry, głębokich drenaż to podstawa bezproblemowego zimowania - korzenie są wrażliwe na podmakającą glebę. Korzenie można także wykopać i przechować w chłodnym pomieszczeniu (jak kłącza dalii). Przy wykopywaniu należy zachować szczególną ostrożność, by ich nie uszkodzić. Inkarwilla bardzo nie lubi przekopywania ani żadnych zabiegów naruszających korzenie. Lepszym rozwiązaniem (poza uprawą w gruncie) jest uprawa w donicy.

BH0794-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
jasne
osłonięte
słoneczne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
5