Bodziszek Wallicha 'Havana Blues' - Geranium wallichianum

Nr Kat. BB0048-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek Wallicha 'Havana Blues'

( Geranium wallichianum )Bodziszek Wallicha jest byliną pochodzącą z Himalajów (od Afganistanu do Bhutanu), gdzie porasta lasy, krzewiaste zarośla i odkryte zbocza na wysokości od 2100 do 4500 m n.p.m. Jego pędy mają pełzającą naturę, liście dość duże, powcinane o ząbkowanych brzegach. Kwiaty najczęściej barwy fioletowej lub niebieskiej, z ciemniejszym żyłkowaniem osadzone na długich ogonkach. 
Odmiana 'Havana Blues' to przede wszystkim piękne, o niespotykanej kolorystyce kwiaty. Niebiesko-fioletowe, z jasnym, prawie białym wnętrzem i ciemnofioletowym żyłkowaniem sprawiają niezwykle przyjemne doznania wzrokowe. Kwiaty rozwijając się na końcach pędów tworzą istną kwiatową kulę. W takim stanie roślina jest przez większą część sezonu - od wiosny do późnej jesieni. Dodatkowo atrakcyjności dodają jej głęboko powcinane zielono-żółte liście. Piękna odmiana o średniej wysokości 30-40 cm, na stanowiska słoneczne i półcieniste. 

BB0048-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
płożący
Wysokość
10-30cm
30-50cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
niebieska
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane