Aster wrzosolistny 'Lovely' - Aster ericoides

Nr Kat. BA10753-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Aster wrzosolistny 'Lovely'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Aster wrzosolistny 'Lovely'

(Aster ericoides)Piękna roślina o szczególnych walorach ogrodowych. Wyglądem przypomina niewysoką krzewinkę. Aster wrzosolistny pochodzi ze wschodniej i północnej części Ameryki Północnej, zaś odmiana 'Lovely' jest dziełem hodowców.

Niczym nie przypomina astra jakie znamy. Jego wyprostowane, mocno rozgałęzione pędy pokryte są bardzo wąskimi, niemal igiełkowatymi listkami. Pędy tworzą gęste wypełniające się późną jesienią drobnymi, ale niezwykle licznymi, różowymi kwiatuszkami. Dopiero o tej porze możemy podziwiać jego całe piękno. Tysiące maleńkich kwiatuszków rozkwita w tym samym czasie. Jest ich tak dużo, że praktycznie nie widać liści. Widok jest prawdziwą ucztą dla oka. A fakt, że kwitnienie przypada na koniec sezonu to niewątpliwie jego wielka zaleta. O tej porze w ogrodzie robi się pusto, choć kolorowo.

Aby jednak tak się stało roślina potrzebuje w pełni słonecznego stanowiska. W przeciwnym wypadku kwitnienie nie będzie tak spektakularne. Jest prosty w uprawie. Dostosuje się do niemal każdego podłoża, byle było dobrze przepuszczalne
i niezbyt mokre, o odczynie najlepiej obojętnym. W porze kwitnienia roślina osiąga 50-60cm. Nie jest więc zbyt wysoka i nie wymaga podpierania. 

Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wiosenne, krótkie przycięcie pędów co sprzyja rozkrzewianiu się rośliny. A im więcej pędów tym więc kwiatów jesienią. Gdyby nie jesienne astry ogrody byłyby smutne.

BA10753-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
zdrenowane
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Termin kwitnienia
X-XI
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także