• Nowy

Pszczelnik mołdawski Album - Dracocephalum argunense

7,50 zł

Nr Kat. BP0864-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Pszczelnik mołdawski Album

(Dracocephalum argunense)
 

Pszczelnik to przede wszystkim roślina miododajna, mniej lub bardziej w zależności od gatunku. Kto ceni sobie dobro natury wie, co to oznacza. Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie – jest nie tylko nieocenionym źródłem pokarmu dla pszczół ale też wyjątkowo piękną rośliną. Do tego wszystkiego nie potrzebuje wiele miejsca, nie jest wymagający a opieka ogranicza się do usunięcia przekwitniętych kwiatów. Może rosnąć zarówno na rabacie jak i w ogrodzie skalnym lub nawet w donicy.
Mimo, że piękny i wartościowy to jednak rzadko spotykany w ogrodach. A szkoda. Jego piękne, pojawiające się w czerwcu białe kwiaty są bardzo wyraziste i długo utrzymująca świeżość. Poza tym, to długowieczna i żywotna roślina tworząca z czasem gęste, zwarte kępy wyprostowanych lub wzniesionych pędów, na których osadzone są wąski 5 cm długości liście. Lubi słoneczne stanowiska, gdzie podłoże jest lekkie ale raczej suche i przeciętnie zasobne. Dobrze jeśli zawiera wapń. Po kwitnieniu wystarczy przyciąć pędy kilka centymetrów nad ziemią. Nadaje się do sadzenia na rabatach i w ogrodach skalnych. Zimuje bardzo dobrze.
Jego naturalne siedliska znajdują się w środkowej Europie, Azji i w Japonii. Zazwyczaj są to suche świetliste lasy, zarośla i murawy na podłożu wapiennym. W Polsce objęty ochroną.

BP0864-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI- VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane