Zawilec wielosieczny 'Rubra' - Anemone multifida

0,00 zł

Nr Kat. BZ01093-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Zawilec wielosieczny 'Rubra'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Zawilec wielosieczny 'Rubra'

(Anemone multifida) Zawilec ten, a raczej jego odmiana, to stosunkowo niewielka roślina, bo osiągająca w porze kwitnienia około 30 cm wysokości.
Ojczyzną gatunku jest Ameryka Północna, tamtejsze świetliste lasy, łąki i zarośla.
Kwitnie wiosną, na przełomie V-VI, uroczymi, niewielkimi, ale licznymi kwiatami o karminowo-czerwonej barwie. Kwiaty unoszą się tuż nad kępą jasnozielonych, mocno pociętych na wąskie segmenty liści. Uroku roślinie dodają szczególnie te siedzące tuż pod kwiatami, tworzące niby kryzę. To niekiedy krótkotrwała bylina, warto więc dla utrzymania ciągłości uprawy dzielić kępy co 3 – 4 lata.
Nie należy do roślin łatwych w uprawie. Ceni sobie żyzne, piaszczysto-gliniaste, dobrze zdrenowane gleby w miejscu jasnym, świetlistym, ale ocienionych w najgorętszej porze dnia. Rozrasta się sprawnie i nie zawodzi, gdy spełnimy jego oczekiwania. W porze kwitnienia zachwyca delikatną, koronkową formą. Zimuje bez zastrzeżeń.

BZ01093-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
chłodne
jasne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
karminowo-czerwona
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także