Bodziszek korzeniasty 'Variegatum' - Geranium macrorrhizum

0,00 zł

Nr Kat. BB0041-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bodziszek korzeniasty 'Variegatum'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek korzeniasty 'Variegatum'

( Geranium macrorrhizum )Bodziszek korzeniasty to bardzo cenna roślina okrywowa, tworząca szerokie, zwarte kobierce, które z czasem pokrywają coraz większe powierzchnie. Jest to jeden z najłatwiejszych a jednocześnie bardzo efektownych gatunków bodziszka. Łatwo dostosowuje się do niemal każdych warunków glebowych i oświetleniowych. Nie grymasi i nie wymaga wiele. Pasuje do każdego typu nasadzeń. To roślina do zadań specjalnych - poradzi sobie tam, gdzie inne rośliny nie mogą, nawet w miejscach zacienionych i suchych. Rośnie szybko. Zgrabne poduchy kształtnych i aromatycznych liści mają żywozieloną barwę a jesienią pięknie się przebarwiają. Kępy osiągają do 30 cm wysokości. Pora kwitnienia przypada na początek lata, kiedy to masa uroczych kwiatów w różnych odcieniach różu, fioletu rozwija się ponad kępami liści.
Nie potrzebuje wiele. Jednak całe swoje piękno ukazuje wtedy, gdy ma dostatecznie dużo światła i przepuszczalne, umiarkowanie żyzne i umiarkowanie wilgotne podłoże. Wszystko z umiarem. To nie tylko piękna i aromatyczna roślina - to roślina niezbędna w ogrodzie i nieoceniona.
Odmiana 'Variegatum' jest wyjątkowo dekoracyjna ze względu na pstrokate liście z kremowo-biało-różowymi smugami. Kwiaty barwy fioletowej są nieco mniejsze niż u gatunku.

BB0041-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
30-50cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także