Wiesiołek dwubarwny 'Sunset Boulevard' - Oenothera versicolor

0,00 zł

Nr Kat. BT01070-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Wiesiołek dwubarwny 'Sunset Boulevard'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Wiesiołek dwubarwny 'Sunset Boulevard'

(Oenothera versicolor) Wiesiołek dwubarwny to bardzo wesoła i kolorowa bylina. Rozwijające się sukcesywnie przez całe lato kwiaty zebrane na szczytach gęsto ulistnionych, wysokich pędów zmieniają barwę w miarę rozwoju. Początkowo żółte, później pomarańczowe a ostatecznie czerwone. Tak więc mamy pełną paletę ciepłych, letnich barw na jednej roślinie. Jego pędy pomimo wysokości są na tyle sztywne, że nie pokładają się nawet przy silnym wietrze czy po obfitej ulewie. Całość uzupełniają ciemnozielone, wąskie, długie liście ułożone na pędach w parach a przy podłożu zebrane w rozety. Jak większość wiesiołków kocha słońce i suche a raczej niezbyt wilgotne gleby, lekkie, przepuszczalne i zdrenowane. W porze kwitnienia osiąga około 50 cm wysokości.
Pochodzi z Ameryki Południowej – Peru, Boliwia, Ekwador, dlatego w naszych warunkach wymaga okrycia w porze zimowej zwłaszcza, gdy nie ma śnieżnej pierzynki. Warto zebrać trochę nasion, gdyby zdarzyło się coś nieprzewidzianego. Wysiane wiosną, powierzchniowo kiełkują w dużym procencie a rośliny zakwitają w tym samym roku.

BT01070-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
wielobarwne
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także