Wiesiołek 'Copper Canyon' - Oenothera

0,00 zł

Nr Kat. BT01067-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Wiesiołek 'Copper Canyon'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Wiesiołek 'Copper Canyon'

(Oenothera) Wiesiołek ‘Miedziany Kanion’ został odkryty w 2003 roku tytułowym Miedzianym Kanionie w Meksyku, gdzie rósł na wilgotnych użytkach zielonych.
To jedna z najdłużej kwitnących letnich bylin. Rozrasta się przez podziemne rozłogi, ale nie jest ekspansywny w przeciwieństwie do wiesiołka okazałego, z którym jest spokrewniony. Tworzy niewielkie kępki wąskich, lancetowatych, zielonych liści. W czerwcu liściaste kępki przekształcają się w skupiska średniowysokich (do 40 cm), sztywnych pędów. Bardzo efektowne i dość duże (do 7 cm średnicy) kwiaty rozkwitają w ciągu dnia, czyli odwrotnie niż u większości wiesiołków. Początkowo są białe, później zmieniają barwę na mniej lub bardziej różową. Dzięki temu kwiatowy kobierzec nie jest jednolity. Kwitnie od czerwca do września.
Do prawidłowego rozwoju wymaga niezbyt wilgotnej i mocno przepuszczalnej, umiarkowanie żyznej gleby w miejscu ciepłym i nasłonecznionym. W takich warunkach zimuje bardzo dobrze. Warto jednak zebrać sobie trochę nasion, tak na wszelki wypadek (jest ich bardzo dużo i wysiewa się je wiosną powierzchniowo). Jest mrozoodporny, ale w bezśnieżne zimy warto go okryć warstwą liści lub torfu.

BT01067-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII/IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także