Ubiorek wieczniezielony - Iberis sempervirens

0,00 zł

Nr Kat. BT01040-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Ubiorek wieczniezielonyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Ubiorek wieczniezielony

(Iberis sempervirens) 

Ubiorek to zdecydowanie jedna z najobficiej kwitnących bylin i to na samym początku sezonu, bo na przełomie maja i czerwca. O tej porze nie ma konkurencji.
Jest krzewinką o nieco zdrewniałych u podstawy pędach, które (jeśli roślina jest dobrze prowadzona) są mocno rozkrzewione. A im bardziej rozkrzewione tym więcej jest kwiatów. W pełni rozkwitu biała chmura całkowicie przykrywa części zielone. Wspaniały widok. I co ważne nie jest rośliną o dużych wymaganiach. Wręcz przeciwnie. Jego ojczyzną są kraje śródziemnomorskie, gdzie rośnie na skałach i piargach. A zatem w ogrodzie powinien rosnąć przede wszystkim w miejscu słonecznym, z dobrze zdrenowany podłożem, niekoniecznie zasobnym ale wilgotnym w porze wegetacji. Po kwitnieniu całą kępę trzeba przyciąć dość mocno. Dzięki temu zachowa zwarty i gęsty pokrój.
Jest rośliną zimozieloną, pędy pokryte są drobnymi, skórzastymi, ciemnozielonymi listkami. Zimuje doskonale nawet przy bardzo niskich temperaturach. Jest długowieczny i nigdy nie zawodzi. Polecany szczególnie początkującym ogrodnikom.

BT01040-P9

Opis

Pokrój
krzewinka
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
zdrenowane
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
5

Zobacz także