Turzyca włosista 'Frosted Curls' - Carex comans

0,00 zł

Nr Kat. BT01039-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Turzyca włosista 'Frosted Curls'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Turzyca włosista 'Frosted Curls'

(Carex comans) 

Trawy stanowią cenne urozmaicenie bylinowych rabat, doskonale komponują się z innymi roślinami w ogrodzie. Tworzą atmosferę swobody i lekkości, wypełniają letnią i jesienną paletę barw. W większości nie są wymagające a pielęgnacja ogranicza się często do wiosennego usunięcia zeschniętych liści. Przekwitnięte kwiatostany są piękną ozdobą zimowego krajobrazu, skrząc się i mieniąc w zimowych promieniach słońca. Często stają się schronieniem dla wielu pożytecznych owadów i są źródłem pokarmu dla ptaków. Różnorodność gatunków i odmian, pokroju i barw sprawia, że mogą gościć w każdym, nawet niewielkim ogrodzie.

Turzyce to obok miskantów najczęściej spotykany rodzaj ozdobnych traw uprawianych w ogrodach. Większość gatunków to rośliny kłączowe ale także kępkowe. Są wszechstronne, mocno zróżnicowane pod względem ogólnego wyglądu jak i wymagań uprawowych. Ogólnie są łatwe w uprawie, szybko aklimatyzują się w nowym otoczeniu, są zdrowe i odporne. Dzięki temu stały się cennymi roślinami ogrodowymi. Długowieczne i żywotne, na miejsca słoneczne i cieniste, suche i mokre, małe i duże. Każdy znajdzie tu coś w sam raz do swojego ogrodu.

Turzyca włosista to gatunek pochodzący z Nowej Zelandii, a więc u nas nie zawsze daję sobie radę zimą. ‘Frosted Curls’ to naturalna odmiana tworząca gęste, niskie kępy cieniutkich liści o srebrzysto-zielonej barwie i charakterystycznie poskręcanych końcówkach. Kępy mają piękny, nieco potargany ale zwiewny wygląd mimo, że liście są nie to sztywne. Rozrasta się w umiarkowanym tempie osiągając około 40 cm wysokości. Pojawiające się latem kwiatostany nie mają wartości ozdobnej. Preferuje ciche, słoneczne stanowiska z wilgotną, żyzną i dobrze zdrenowana glebą. Nadmiar wilgoci zimą stanowi dla niej realne zagrożenie. Na odpowiednim stanowisku rośnie i zimuje bardzo dobrze, choć nie zaszkodzi jej okrycie zwłaszcza gdy brakuje śniegu.

BT01039-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
7
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także