Turzyca stożkowata 'Snowline' - Carex conica

0,00 zł

Nr Kat. BT01037-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Turzyca stożkowata 'Snowline'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Turzyca stożkowata 'Snowline'

(Carex conica) 

Trawy stanowią cenne urozmaicenie bylinowych rabat, doskonale komponują się z innymi roślinami w ogrodzie. Tworzą atmosferę swobody i lekkości, wypełniają letnią i jesienną paletę barw. W większości nie są wymagające a pielęgnacja ogranicza się często do wiosennego usunięcia zeschniętych liści. Przekwitnięte kwiatostany są piękną ozdobą zimowego krajobrazu, skrząc się i mieniąc w zimowych promieniach słońca. Często stają się schronieniem dla wielu pożytecznych owadów i są źródłem pokarmu dla ptaków. Różnorodność gatunków i odmian, pokroju i barw sprawia, że mogą gościć w każdym, nawet niewielkim ogrodzie.

Turzyce to obok miskantów najczęściej spotykany rodzaj ozdobnych traw uprawianych w ogrodach. Większość gatunków to rośliny kłączowe ale także kępkowe. Są wszechstronne, mocno zróżnicowane pod względem ogólnego wyglądu jak i wymagań uprawowych. Ogólnie są łatwe w uprawie, szybko aklimatyzują się w nowym otoczeniu, są zdrowe i odporne. Dzięki temu stały się cennymi roślinami ogrodowymi. Długowieczne i żywotne, na miejsca słoneczne i cieniste, suche i mokre, małe i duże. Każdy znajdzie tu coś w sam raz do swojego ogrodu.

Turzyca stożkowa pochodzi z Japonii i Korei, gdzie zasiedla widne lasy i wzgórza. W ogrodach uprawiane są tylko jej odmiany. ‘Snowline’ tworzy gęste kępy o nastroszonych, lekko łukowatych liściach o ciemnozielonej barwie z białymi marginesami na brzegach. Rozrasta się powoli osiągając maksymalnie 30 cm wysokości. Kwitnie wiosną, ale kwiatostany nie są zbyt ciekawe. Lubi miejsca chłodne, świetliste bez ostrego słońca, któro może przypalać liście. Podobnie wiosenne słońce sprawia, że zimozielone liście blakną. Najlepiej rośnie na wilgotnych i żyznych podłożach z dobrym drenażem, ale na tych słabszych też daję sobie radę. Jedynie susza wpływa bardzo niekorzystnie na jej wygląd. Jest długowieczna, na jednym miejscu może rosnąć przez wiele lat. Nie wymaga żadnej opieki. Zimuje bez zastrzeżeń.

BT01037-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
cieniste
półcieniste
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także