Trzęślica modra 'Variegata' - Molinia caerulea

0,00 zł

Nr Kat. BT01021-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Trzęślica modra 'Variegata'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Trzęślica modra 'Variegata'

(Molinia caerulea (L.) Moench) 

Trawy to nieodłączny element dekoracyjny we wszystkich rodzajach nasadzeń. Spełniają w ogrodzie różne funkcje - zadarniające, okrywowe czy po prostu dekoracyjne. Najważniejszą jest oczywiście ta ostatnia. Rabatom nadają lekkości, przełamują nudę, stanowią tło dla innych roślin. Są proste w uprawie, nie mają wielkich wymagań. Nie potrzeba dużych umiejętności ani posiadania specjalnej wiedzy by móc je uprawiać. Są dekoracyjne przez cały rok. Ich kwiatostany zdobią ogród nawet zimą i często są źródłem pokarmu dla ptaków. Większość traw lubi miejsca słoneczne. Są też i takie które potrzebują miejsc świetlistych czy ocienionych.

Trzęślica 'Variegata' to jedna ładniejszych traw. Elegancka, o doskonałej formie, niezwykle dekoracyjne przez cały okres wegetacji, niezależnie od tego czy to wiosna czy jesień. Tworzy gęste kępy kremowo-zielonych, paskowanych liści. Te znajdujące się na zewnątrz kępy przewieszają się łukowato, pozostałe są wyprostowane. Ich barwy są niezmienne, bez względu na oświetlenie czy rodzaj podłoża. Delikatne, zwiewne wiechy, niezbyt liczne, pojawiają się mniej więcej w sierpniu. Liście mają około 20 - 30 cm długości zaś kwiatostany około 60 cm wysokości.
Podobnie jak gatunek to bardzo tolerancyjna trawa, zarówno na słońce jak i do półcienia. Od podłoża wymaga jedynie lekko kwaśnego odczynu i wilgoci. Rozrasta się raczej powoli i może być uprawiana w donicy. Bardzo ładnie wygląda wśród wrzosów lub na tle ciemnozielonych iglaków. Odmiana ze wszech miar godna polecenia. Zimuje doskonale.

BT01021-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-60cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
wilgotne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie zasobne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
jesień
Termin kwitnienia
VIII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także