Bodziszek himalajski 'Plenum' - Geranium himalayense

12,50 zł

Nr Kat. BB0034-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Ostatnie sztuki w magazynie

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek himalajski 'Plenum'

( Geranium himalayense )Bodziszek himalajski jest byliną kłączowa, który jak sama nazwa skazuje pochodzi z Himalajów, gdzie porasta trawiaste zbocza, świetliste lasy i zarośla na wysokości 2100-4400 m n.p.m. W naturze osiąga wysokość do 40 cm. Jego liście są dość duże, okrągłe w zarysie, powcinanie i szorstkie. Tworzy zgrabne i gęste kępy, które jesienią przybierają czerwoną barwę. Dość duże niebieskie kwiaty pojawiają się latem, na przełomie czerwca i lipca. Nie jest rośliną wymagającą. Toleruje stanowisko słoneczne i półcieniste. Podłoże umiarkowanie żyzne.

Odmiana 'Plenum' rośnie bujnie i kwitnie obficie. Półpełne kwiaty mają jasnolawendową barwę z z purpurowym wnętrzem. W porze kwitnienia osiąga około 25cm wysokości. Doskonale komponuje się z wieloma roślinami m.in. różami, kosaćcami czy dzwonkami. Piękna i niewymagająca roślina na rabaty bylinowe.

BB0034-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
V-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane