Bodziszek himalajski 'Gravetye' - Geranium himalayense

12,50 zł

Nr Kat. BB0033-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bodziszek himalajski 'Gravetye'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek himalajski 'Gravetye'

( Geranium himalayense )Bodziszek himalajski jest byliną kłączowa, który jak sama nazwa skazuje pochodzi z Himalajów, gdzie porasta trawiaste zbocza, świetliste lasy i zarośla na wysokości 2100-4400 m n.p.m. W naturze osiąga wysokość do 40 cm. Jego liście są dość duże, okrągłe w zarysie, powcinanie i szorstkie. Tworzy zgrabne i gęste kępy, które jesienią przybierają czerwoną barwę. Dość duże niebieskie kwiaty pojawiają się latem, na przełomie czerwca i lipca. Nie jest rośliną wymagającą. Toleruje stanowisko słoneczne i półcieniste. Podłoże umiarkowanie żyzne. 

Odmiana 'Gravetye' rośnie bujnie i kwitnie obficie. Kwiaty mają jasnoniebieską barwę z ciemniejszymi żyłkami. W porze kwitnienia osiąga około 40cm wysokości. Doskonale komponuje się z wieloma roślinami m.in. różami, kosaćcami czy dzwonkami. Piękna i niewymagająca roślina na rabaty bylinowe.

BB0033-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
niebieska
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także